Na pamiatkę szczególnej wizyty PDF Drukuj Email

Pamiątkowa tablica upamiętniająca wizytę kardynała Josepa Ratzingera w Radomiu zostanie odsłonięta w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość odbędzie się 25 maja w udziałem abp. Zygmunta Zimowskiego. Tego dnia przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, będzie obchodził 10. rocznicę przyjęcia święceń biskupich. Głównym konsekratorem był kard. Joseph Ratzinger, obecnie papież Benedykt XVI.

Proboszcz radomskiej katedry ks. prałat Edward Poniewierski powiedział, że tablica zostanie umieszczona w prezbiterium katedry, nad wejściem do zakrystii. - Chcemy upamiętnić oba wydarzenia, konsekrację abp. Zimowskiego oraz pobyt kard. Ratzingera w naszym mieście. Tablica zostanie wykonana z brązu. Zostanie na niej przedstawiona postać kard. Ratzingera, który nakłada dłonie na głowę klęczącego abp. Zimowskiego - poinformował ks. Poniewierski. Na tablicy zostanie umieszczony napis: ''Kard. Joseph Ratzinger, Benedykt XVI, udzielił święceń biskupich księdzu biskupowi Zygmuntowi Zimowskiemu''.

Uroczystości rocznicowe odbędą się 25 maja, czyli w dniu przyjęcia sakry biskupiej Zygmunta Zimowskiego, a miejscem obchodów będzie katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Za: Radio PLUS Radom

© 2014 Diecezja Radomska.