Abp S. Gądecki: Bądźmy wrażliwi na bezdomnych, aby nie zamarzli PDF Drukuj Email

Bądźmy wrażliwi na bezdomnych, aby nie zamarzli

Apel Przewodniczącego KEP

W związku z falą zimna w Polsce zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozów. Caritas oraz inne instytucje charytatywne Kościoła katolickiego są otwarte na potrzebujących schronienia.

Nocleg można znaleźć również w instytucjach państwowych dzwoniąc na ogólnopolski telefon alarmowy 112 lub na numer straży miejskiej 986.

W sytuacji, gdy osoby giną z powodu zamarznięcia, zechciejmy wykazać szczególną czujność, aby nikogo nie pozostawić bez dachu nad głową. Będzie to uczynek miłosierdzia spełniony w roku św. Brata Alberta, który troszczył się o bezdomnych i ubogich.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański