Ogłoszenie Duszpasterstwa Rodzin PDF Drukuj Email

1. Dzień skupienia dla narzeczonych – 11 marca 2017 r.

Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej odbędzie się w II sobotę Wielkiego Postu tj. 11 marca 2017 r.

Prosimy o zachęcanie narzeczonych, aby wzięli udział w dniu skupienia. Jest on bardzo dobrą formą duchowego przygotowania narzeczonych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Dni skupienia prowadzą dekanalni duszpasterze rodzin w porozumieniu z kustoszem sanktuarium. Na zakończenie dnia skupienia narzeczeni powinni otrzymać wpis do zaświadczeń, które potem są wpinane do protokołu kanonicznego badania narzeczonych.

2. Przygotowanie do małżeństwa 13 marca – 20 maja 2017 r.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zaprasza młodych ludzi na spotkania przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Kierujemy zaproszenie do wszystkich chcących się jak najlepiej przygotować do sakramentu małżeństwa, a szczególnie tych, którzy nie posiadają tzw. kursu przedmałżeńskiego.

Spotkania rozpoczną się 13 marca (w poniedziałek), a zakończą 20 maja 2017 r. dniem skupienia dla narzeczonych. Będą się odbywały w siedzibie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Radomiu, przy ul. Malczewskiego 1 (obok Księgarni św. Kazimierza) w poniedziałki o godzinie 18.00.

Zapisy na pierwszym spotkaniu. W trakcie kursu nie ma możliwości dopisania się do listy uczestników.

W parafii, gdzie narzeczeni będą się przygotowywać bezpośrednio do zawarcia małżeństwa należy zorganizować 3 spotkania formacyjne z duszpasterzem i 3 spotkania z doradcą życia rodzinnego w parafialnej poradni rodzinnej.

Ks. Sławomir Adamczyk

Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej