Szydłowiec. BODY - Festival Młodych PDF Drukuj Email

Za nami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie! Wielu młodych usłyszało istotne wezwanie papieża Franciszka do dawania świadectwa i bycia miłosiernymi! Lecz chyba najważniejszym zadaniem było to, by zejść z kanapy i zacząć działać! Dlatego FESTIVAL MŁODYCH!

Weźmy w swoje ręce zadanie świadczenia o Chrystusie, odkrywania Go ciągle na nowo i ukazywania Jego Miłości i Miłosierdzia! To także odpowiedź na tegoroczne hasło – „Idźcie i głoście”, a także zachęta do ponownego przeanalizowania sakramentu bierzmowania, do czego zachęcają Biskupi Polscy w nowym programie duszpasterskim.

Data Festiwalu nie jest przypadkowa: 15 czerwca 2017 r. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Nie ma wiec lepszego dnia, by spotkać się z Bogiem.

Organizatorem Festiwalu Młodych „BODY” jest Fundację Strefa JP2 w Szydłowcu, a spotkanie zaproszona jest młodzież z całej Diecezji Radomskiej oraz wszyscy chętni, którzy razem z nami chcą powrócić do tych cudownych chwil sprzed kilku miesięcy.

No właśnie, a dlaczego BODY? To przecież „CIAŁO”!?

W dobie kultu ciała i przyjemności, chcemy nadać mu inny wymiar. Chcemy ukazać na nowo, że to my jesteśmy Ciałem, jak mówi św. Paweł. On – Jezus – zaś jest Głową! Tak więc musimy się zjednoczyć w jedno Ciało, jedną wspólnotę uwielbienia! Cała diecezja!

Przygotowując festiwal chcemy bazować na kilku znaczących spotkaniach młodych i innych festiwalach. Trzeba bowiem od czegoś zacząć :) Jednak nie chcemy odzwierciedlać innych, lecz stworzyć coś nowego, dla nas lokalnie, dla diecezji.

W programie z pewnością znajdzie się Msza św., adoracja, ale także tańce i wspólny śpiew, elementy teatru i świadectwo. Chcemy w tym wszystkim bazować na programie ŚDM w Krakowie, który to łączył te wszystkie elementy. To istotne, żeby czuć, doświadczyć, zobaczyć i wierzyć!

Wszystkie informacje dotyczące spotkania można znaleźć na:

--> www.festivalbody.pl

--> www.facebook.com/festivalbody