II Nocna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy PDF Drukuj Email

27 maja br. o godz. 21.00 z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu przy ul. Wernera 57, wyruszy II Nocna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, przygotowywana przez Rycerzy Kolumba.

Organizacja nocnej pielgrzymki dla kobiet jest odpowiedzią na głosy płynące od żon, matek i córek pątników, które także zapragnęły wyruszyć na pielgrzymi szlak.

Korzystając z doświadczenia nabytego podczas organizacji pielgrzymek nocnych dla mężczyzn, Rycerze są w stanie przygotować, poprowadzić oraz zabezpieczyć trasę pielgrzymki żeńskiej.

Priorytetem organizatorów jest bezpieczeństwo niewiast. Dlatego grupę porządkową oraz kwatermistrzowską stanowić będą najbardziej doświadczeni Rycerze Kolumba.

Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez Ojców Duchownych, kobiety będą umacniać swoją wiarę, dając świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Idźcie i głoście".

Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkie kobiety oraz dziewczęta, które podołają trudom nocnej wędrówki.

Pielgrzymka zakończy się Mszą świętą ok. godz. 7.00 w błotnickim sanktuarium, skąd bezpłatne autobusy odwiozą pątniczki do Radomia.

Rycerze Kolumba zapewniają:

- jeden gorący posiłek

- kawę i herbatę na wszystkich postojach

- ubezpieczenie NNW

- bezpłatny transport z Błotnicy do Radomia

Zapisy na pielgrzymkę z dowodem osobistym lub zgodą rodzica w przypadku osób niepełnoletnich rozpoczną się 22 maja:

1. Poprzez formularz na stronie www.rycerzekolumba.radom.pl

2. W Kurii Diecezji Radomskiej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00- 16.00

3. W dniu Pielgrzymki od godz. 18.00 w miejscu wyjścia (parafia Matki Bożej Częstochowskiej, Radom, ul. Wernera 57.

Każda pątniczka dostanie identyfikator. Kobiety rejestrujące się poprzez stronę internetową otrzymają go w dniu pielgrzymki.

Zwracamy się do wszystkich z prośbą o złożenie dobrowolnej ofiary w wysokości min. 30 zł, którą można przelać na konto (przy rejestracji internetowej) lub przekazać przy zapisach tradycyjnych.

====================

Trasa II Nocnej Pieszej Pielgrzymki Kobiet

Radom – Błotnica

27 maja 2017 roku