Warsztaty Rozwoju dla Księży PDF Drukuj Email

Warsztaty Rozwoju dla Księży

W kwietniu za zgodą i pod patronatem Księży Biskupów naszej diecezji, zapraszam księży do wzięcia udziału w warsztatach mających na celu własny rozwój osobowy.

1. Jak rozmawiać? - Warsztaty asertywnej komunikacji

Jak rozmawiać z innymi w szkole, kancelarii parafialnej, w czasie spotkań duszpasterskich? Jak poradzić sobie z zachowaniem agresywnym i manipulacyjnym innych? Jak stawiać granice?

WARSZTATY są prowadzone przez fundację „Inigo” działającą w Warszawie u ojców Jezuitów. Poprowadzą je:

- Ilona Przeciszewska – absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Coachingu Chrześcijańskiego, pracuje w Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO (Jezuici), a wraz z mężem prowadzi terapie i warsztaty psychologiczne.

- Dominika Pruszczak – absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz Szkoły Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów rozwoju osobistego oraz prowadzeniem sesji coachingowych.

Termin: 18 kwietnia 2017 (wtorek), od 10.00 do 18.00

Miejsce: Centrum Wolontariatu Międzynarodowego w Radomiu, ul. Kelles Krauza 19

Cena: 150 zł

2. Jak mówić, aby być słuchanym? Jak przekazać, aby zostać zrozumianym? – Warsztaty autoprezentacji na ambonie

Warsztaty te pozwalają na zdobycie narzędzi, jakimi można posługiwać się podczas przekazu kaznodziejskiego. Uczą:

- efektywnego używania głosu i gestu podczas wystąpień publicznych na ambonie,

- radzenia sobie ze stresem,

- lepszego nawiązywania kontaktu z odbiorcą,

- klarownego i interesującego dla odbiorcy przekazu

- pewności siebie oraz komfortu podczas publicznych wystąpień.

Warsztaty poprowadzi:

Zuzanna Fijewska-Malesza – aktorka teatralna, która ukończyła filozofię na UW, współpracowała z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Och-Teatrem, Teatrem Wytwórnia, Teatrem Żydowskim i Teatrem Polskim. Jest współzałożycielką Teatru MŁYN znajdującego się na Starym Mieście w Warszawie.

Termin: 21-22 kwietnia 2017, piątek - 16.00-20.00, sobota 9.00-13.00

Miejsce: Centrum Wolontariatu Międzynarodowego w Radomiu, ul. Kelles Krauza 19

Cena: 150 zł

Ze względu na formę warsztatową i kameralne grono o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Można wziąć udział w jednym warsztacie lub w dwóch.

Zapisy do 5 kwietnia 2017 r.

Kontakt i wszelkie informacje: ks. dr Radosław Kacprzak, wykładowca homiletyki w WSD i kapelan MSzS w Radomiu;

- tel.: +48 604 226 731

Zapraszam