Środa Wielkiego Tygodnia

Praca jest modlitwą ciała (bł. Jakub Alberione)

2014

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Od kilku lat w tym dniu radomskie organizacje pro-live spotykają się na Radomskim Marszu dla Życia. Oprócz obrońców życia w marszu wzięli udział członkowie Akcji Katolickiej i Rycerze Kolumba oraz mieszkańcy Radomia. Rozważając tajemnice różańca uczestnicy marszu przeszli od katedry do kościoła oo. Bernardynów modląc się o poszanowanie życia.

2014

W przeddzień 21. rocznicy ustanowienia Diecezji Radomskiej zmarł pierwszy jej pasterz – bp Edward Materski. W drugą rocznicę jego śmierci Mszy św. w radomskiej katedrze przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Przed Eucharystią, na cmentarzu przy ul. Limanowskiego, przy grobie bp. Edwarda Materskiego, spotkała się wspólnota alumnów i wychowawców radomskiego seminarium duchownego.

2014

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbył się dzień skupienia dla katechetów. Duchowe zamyślenie poprowadził profesor KUL ks. dr hab. Andrzej Kiciński, a w swoich konferencjach podjął temat spotkań młodych z bł. Janem Pawłem II. Organizatorem dnia skupienia był Wydział Katechetyczny Kurii Radomskiej.

2014

Niemal 200 gimnazjalistów wzięło udział w diecezjalnym etapie Konkursu Wiedzy Religijnej, który odbył się 21 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej, a temat związany był z hasłem roku duszpasterskiego „Wierzę w Syna Bożego”.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2014 Diecezja Radomska.