Wtorek V tygodnia okresu zwykłego

Szukałem was, teraz Wy mnie znaleźliście. (bł. Jan Paweł II)
WAŻNE:

2016

Od stuleci we wtorek przed Popielcem Jedlińsk wywrócony jest do góry nogami, a to za sprawą „Ścięcie Śmierci”. Jedyne na świecie takie widowisko przetrwało do naszych czasów dzięki ks. Janowi Kloczkowskiemu, który w XIX wieku spisał przebieg ludowego obrzędu. Dziś na jedlińskim rynku zgromadziło się kilka tysięcy mieszkańców i przybyłych gości.

2016

Od 14 lutego ośmiu diakonów radomskiego seminarium rozpocznie praktyki duszpasterskie w parafiach. Przez trzy miesiące będą nabierać doświadczenia poprzez spotkania z wiernymi w  kancelarii, prowadzenie grup parafialnych i głoszenie Słowa Bożego, a mieszkając na plebanii – poznają życie kapłańskie.

2016

U zbiegu ulic Warszawskiej i Kusocińskiego w Radomiu stoi krzyż. Ustawili go radomianie 6 stycznia 1916 r. – najpierw drewniany, a w 1933 – stalowy, aby upamiętnić pomordowanych w tym miejscu Powstańców Styczniowych. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie zorganizowali członkowie Bractwa Kurkowego Św. Sebastiana w Radomiu.

2016

Abp Paolo Pezzi, pochodzący z Włoch pasterz archidiecezji Matki Bożej w Moskwie, gościł w Diecezji Radomskiej. Obecność hierarchy w naszej diecezji była związana z uroczystościami pogrzebowymi śp. Ks. kan. Edmunda Kapturkiewicza, długoletniego duszpasterza Polaków w Rosji, który został pochowany w Krępie Kościelnej. Abp Pezzi odwiedził również sanktuaria w Kałkowie-Godowie i Skarżysku oraz radomskie seminarium duchowne.

2016

W Roku Miłosierdzia członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” pragną nawiedzić wszystkie sanktuaria naszej diecezji. Z pierwszą pielgrzymką udali się 30 stycznia do skarżyskiej Ostrej Bramy.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2016 Diecezja Radomska.