Poniedziałek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Praca jest modlitwą ciała (bł. Jakub Alberione)
WAŻNE:

2015

Joanna Pawlina z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zajęła 8. miejsce w ogólnopolskim finale XXV. Olimpiady Teologii Katolickiej. Finał odbył się w Łomży w dniach 16-18 kwietnia. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”. Razem Joanną naszą diecezję reprezentowały: Anna Soboń (I LO w Kozienicach) i Anna Bonio (I LO w Starachowicach). Głównym organizatorem OTK jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Drodzy Siostry i Bracia

Prowadzeni przez Liturgię Kościoła pochylamy się w tych dniach nad wielkimi tajemnicami zbawczego działania Chrystusa: „Zbliżają się dni Jego zbawczej Męki i chwalebnego Zmartwychwstania, dni, w których czcimy zwycięstwo Chrystusa nad złym duchem i wspominamy misterium naszego Odkupienia” (2. prefacja o Męce Pańskiej). „On bowiem jest prawdziwym Barankiem, który zgładził grzechy świata. On przez swoją śmierć zniweczył śmierć naszą i zmartwychwstając przywrócił nam życie” (1. prefacja wielkanocna). „Przez Niego synowie światłości rodzą się do wiecznego życia, a bramy nieba otwierają się dla wierzących. On swoją śmiercią wybawił nas od śmierci, a Jego zmartwychwstanie jest zadatkiem naszego zmartwychwstania” (2. prefacja wielkanocna).

Zmartwychwstały Jezus Chrystus, Boski Wędrowiec, przynosi nadzieję. Obdarowuje nowym życiem oraz ukazuje potęgę miłości ofiarnej, która staje się miłością zwycięską.

W atmosferze dziękczynienia, składanego Panu Bogu za największy cud Chrystusa, proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Niech błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego zawsze towarzyszy Wam, drodzy Bracia i Siostry.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Chrystusa

Bp Henryk Tomasik

Bp Adam Odzimek

Bp Piotr Turzyński

2015

"Chrystus umarł i zmartwychwstał, raz na zawsze i dla wszystkich,

lecz moc zmartwychwstania, to przejście z niewoli zła do wolności dobra,

musi dokonywać się zawsze, w konkretnych przestrzeniach naszego istnienia,

w naszym codziennym życiu." (Papież Franciszek)

Radości wypływającej z pustego Grobu i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

życzy

ks. Stanisław Piekielnik

i Redakcja Portalu Diecezji Radomskiej

2015

W Niedzielę Męki Pańskiej Sanktuarium Maryjne w Kałkowie-Godowie nawiedził bp Piotr Turzyński, nowo wyświęcony biskup pomocniczy naszej diecezji.  Przed otrzymaniem sakry, Ksiądz biskup bywał częstym gościem, sanktuarium Bolesnej Królowej Polski, a w roku  2007 czuwał nad prawidłowym przebiegiem przygotowań do uroczystości koronacji cudownej ikony Pani Ziemi Świętokrzyskiej. Jak sam zauważył w mowie wygłoszonej przed końcowym błogosławieństwem: „dzięki tym wydarzeniom czuje się synem Matki Bożej Bolesnej”.

mar
2015

W Wielki Wtorek, w drugi dzień peregrynacji krzyż ŚDM i ikona Matki Bożej zostały przyjęte przez radomskie szkoły: Katolickie Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące im. T. Chałubińskiego oraz Zespół Szkół Integracyjnych nr 14 im. Jana Pawła II.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2015 Diecezja Radomska.