30

Poniedziałek IX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Jana Sarkandra, św. Zdzisławy

Za Jezusem nie można pójść samemu. (Benedykt XVI, Madryt 2011)
WAŻNE:

2016

Zakończył się kolejny etap renowacji radomskiej Fary. Przez kilka tygodni trwały prace konserwatorsko-restauratorskie przy polichromiach ściennych pierwszego przęsła nawy głównej. Obejmowały one malowidła ścienne na łuku tęczowym i sklepieniu oraz ścianach nawy głównej aż do ambony.

2016

Wczoraj rozpoczął się IX. Tydzień Społeczny zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej. Wydarzenie to rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik, a pierwszym gościem spotkania była Zofia Romaszewska.

29
2016

Po raz pierwszy w nocną pielgrzymkę z Radomia do Błotnicy wyruszyły panie. A było ich ponad(!) 300.

28
2016

Siedmiu diakonów, po zakończeniu formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, przyjęło dziś święcenia kapłańskie. Liturgii święceń w katedrze radomskiej przewodniczył Biskup Henryk Tomasik. A jutro i za tydzień – prymicje.

28
2016

Dziś, 28 maja 2016 r., w radomskiej Katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny biskup Henryk Tomasik udzielił święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu 7 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego. Nowo wyświęceni kapłani za kilka tygodni zostaną posłani do pracy duszpasterskiej na swoje pierwsze parafie, ale już dziś proszą o modlitwę.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2016 Diecezja Radomska.