5

Środa XVIII tygodnia okresu zwykłego, Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny

Nie lękajcie się. Chrystus zwyciężył świat. On jest z Wami na zawsze.
WAŻNE:

27
2015

Tegoroczny odpust parafialny ku czci św. Jakuba Większego Apostoła, patrona kościoła i parafii w Skaryszewie, miał szczególne znaczenie dla tej kościelnej wspólnoty. Sobotnia, centralna Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński, była jednocześnie okazją do dziękczynienia Bogu i ludziom za owocne zakończenie realizowanego od kwietnia br. projektu p.n.: „Szlakiem św. Jakuba na Mazowszu – renowacja cennego zabytku w Skaryszewie z przystosowaniem do rozwoju turystyki kulturowej”.

22
2015

- W diecezji radomskiej zgłoszono dotychczas 9 szkód spowodowanych burzami i silnym wiatrem. Szczęśliwie, w żadnej parafii nikt nie zginął – mówi ks. Szymon Pikus, ekonom z Kurii Diecezji Radomskiej. Sobotnie i niedzielne nawałnice, które przeszły nad regionem radomskim, wyrządziły wiele szkód tak w gospodarstwach prywatnych, w obiektach publicznych, jak również dotknęły obiekty sakralne i mienie kościelne. Konieczne będą remonty.

21
2015

Prawie 7 tyś. złotych zebrali wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia „Serca dla Serc” w Jasionnej na rehabilitację Dominika Grzegorzewskiego. Zbiórka do puszek na ten cel odbyła się podczas Rodzinnego Pikniku Integracyjnego „Siódme Niebo”, który odbył się w niedzielę 12 lipca. Czek już został przekazany rodzicom.

15
2015

18 lipca 2015 po raz drugi na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje JEZUS NA STADIONIE. Tegoroczne spotkanie poprowadzi charyzmatyczny kapłan katolicki z Ugandy o. John Baptist Bashobora. Na naszym portalu diecezjalnym będziemy transmitować na żywo to wydarzenie.

15
2015

- Bardzo dziękuję wszystkim za tę decyzję, aby budować żywy Kościół w naszych sercach, tę piękną Oblubienicę. I życzę abyśmy w mocy Ducha Świętego realizowali nasze powołanie, tę naszą misję. – mówił bp Henryk Tomasik podczas dnia wspólnoty wakacyjnych oaz I turnusu. Spotkanie odbyło się 11 lipca w bazylice MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kam.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2015 Diecezja Radomska.