24

Piątek XII tygodnia okresu zwykłego, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Nie sposób inaczej zrozumieć człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest naród.
WAŻNE:

2016

W związku z obchodami 40. rocznicy Czerwca’76, w dniach od 24 czerwca 2016 roku (piątek) od godziny 15:00 do 25 czerwca 2016 roku (sobota) do około 23:55 zostaną zamknięte odcinki ulic 25 Czerwca i Żeromskiego. – informuje MZDiK. Przygotowano objazdy również dla komunikacji miejskiej.

2016

Uczniowie szkół dekanatu żarnowskiego uczestniczyli w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli – Paradyżu. Hasło pielgrzymki, która odbyła się we wtorek, 21 czerwca, to: „Miłosierni jak Ojciec”.

2016

Hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie staje się coraz popularniejszy i rozpoznawalny. Zwłaszcza, że do tegorocznego spotkania młodych został już miesiąc. Jedna z ostatnich wersji tego hymnu należy do uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Skarżysku-Kam.

2016

Kościół radomski jest prawie gotowy na Światowe Dni Młodzieży. Tydzień temu w Muzeum Wsi Radomskiej odbyło się jedno z ostatnich spotkań organizacyjnych z udziałem biskupa Henryka Tomasika, duszpasterzy, instytucji i służb mundurowych. To właśnie radomski skansen będzie gospodarzem największego spotkania w czasie tzw. "Dni w Diecezji". Organizatorzy spodziewają się ok. 10 000 gości.

2016

W Muzeum Etosu Rycerskiego w Taczowie odbyła się konferencja naukowa „1050 lat Chrztu Polski. Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. Prelegenci ukazali chrzest od strony wydarzenia historycznego, teologicznego oraz wpływu chrześcijaństwa na kulturę i sztukę w Polsce.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2016 Diecezja Radomska.