16

Wtorek XXIV tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Korneliusza i Cypriana

Za Jezusem nie można pójść samemu. (Benedykt XVI, Madryt 2011)
WAŻNE:

12
2014

- Spotkanie młodzieży z naszej diecezji na radomskim deptaku stało się już tradycją. Prosta formuła, w której jest czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę, została przyjęta przez młodzież i duszpasterzy. Każdego roku zaskakuje mnie przejmująca cisza, która zapada w chwili adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragnę zaprosić wszystkich młodych oraz ich duszpasterzy na kolejny Apel Młodych, który jak w ubiegłym roku, odbędzie się w centrum Radomia, przed Urzędem Miasta, 20 września o godzinie 18.00. - zaprasza bp Henryk Tomasik. Motywem przewodnim spotkania będzie hasło: „Bóg kocha i wzywa!”, a wśród Gości będą: o. Adam Szustak OP, ks. Jakub Bartczak i grupa "Wyrwani z niewoli".

2014

Ruch Światło-Życie to nie tylko młodzież, ale również Kręgi Domowego Kościoła, czyli tzw. „Oaza Rodzin”. I właśnie grupa oazowych rodzin, będąca już na III stopniu formacji, przeżyła rekolekcje wakacyjne w Rzymie. Oto kilka refleksji z rzymskich rekolekcji Justyny Kłopotowskiej:

2014

... zabrzmiały organy w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku Kamiennej. W ostatni dzień sierpnia poświęceniem odrestaurowanego instrumentu dokonał Biskup Henryk Tomasik. Z krótkim koncertem wystąpił Robert Pluta, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

2014

U stóp Babiej Góry ostatni tydzień wakacji spędziły dzieci z parafii w Zakrzewie. Ponad pięćdziesięcioro dzieci wzięło udział w letnich koloniach zorganizowanych w Zawoi. Opiekę wychowawczą nad dziećmi sprawowały wolontariuszki: Aleksandra Bernat, Dorota Wilczyńska i Bożena Chłopecka, a duszpasterską – ks. Ireneusz Kosecki, proboszcz z Zakrzewa.

2014

Ponad 1300 młodych uczestniczyło w 48. Pielgrzymce Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie, która odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Hasło spotkania związane było z rokiem formacyjnym i adhortacją papieża Franciszka: papież "Radość Ewangelii".

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2014 Diecezja Radomska.