UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje!
WAŻNE:

2014

Bp Józef Zawitkowski przewodniczył uroczystościom odpustowym w Bazylice Ostrobramskiej w Skarżysku-Kam. Matkę Miłosierdzia uczczono w niedzielę 16 listopada, a odpust poprzedzony był tygodniem przygotowań wśród których była również procesja zawierzenia.

2014

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?” – te słowa z dramatu Adama Mickiewicza „Dziady cz. II” przypomnieli uczniowie z Grupy Teatralnej z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu. Spektakl oparty na motywach tego dramatu można było obejrzeć m.in. w dolnym kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu wystawiła.

2014

W diecezji radomskiej rozpoczęły się spotkania w rejonowych centrach ŚDM. W minioną sobotę spotkała się młodzież z Centrum ŚDM w Przysusze i z radomskiego Południa. Radomskie spotkanie odbyło się z Zespole Szkół Integracyjnych nr 14 i zgromadziło kilkaset osób. Te listopadowe spotkania maja na celu zintegrowanie młodzieży przed peregrynacją symboli ŚDM i przed samymi Światowymi Dniami Młodzieży.

2014

- „Formacja stała jest wyrazem i nakazem wierności, jakiej kapłan winien dochować swej posłudze, więcej - samej swej istocie” – te słowa z adhortacji Jana Pawła II przypomniał kapłanom bp Henryk Tomasik. Księża diecezji radomskiej spotkali się na listopadowym spotkaniu w seminarium, by modlić się za zmarłych kapłanów oraz podjąć refleksję nad duchowością apostolską i posłannictwem kapłana. Wśród prelegentów był m.in. bp Jan Piotrowski z Kielc. Spotkanie było również okazją do uczczenia 5. rocznicy ingresu bpa Henryka Tomasika.

2014

Te słowa św. Jana Pawła II, umieszczone na frontonie Bazyliki Ostrobramskiej, odczytywane są jako znak szczególnego orędownictwa świętego Papieża, zwłaszcza w roku jego kanonizacji. Zaś wyrazem wdzięczności za dar Patronki Miasta jest Procesja Zawierzenia, która każdego roku odbywa się w Skarżysku.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2014 Diecezja Radomska.