Czwartek XVI tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Kingi

Nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa.
WAŻNE:

2014

W sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbył się Dzień Wspólnoty uczestników I turnusu rekolekcji oazowych. Na spotkanie przyjechało ponad 600 uczestników wraz z animatorami i moderatorami z Dąbrówki, Sandomierza, Dębna, Kałkowa, Zarzęcina, Pionek i Skarżyska. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik, a poprzedziła ją prezentacja poszczególnych grup. Na zakończenie spotkania była „godzina świadectwa” i agapa. Hasło tegorocznych rekolekcji to "Radość Ewangelii"

2014

Księża obchodzący w tym roku 50. rocznicę święceń kapłańskich spotkali się w radomskim seminarium. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Polak z archidiecezji warszawskiej, który prowadził rekolekcje kapłańskie.

2014

– Ogłoszenie naszego sanktuarium bazyliką mniejszą będzie to święto całego miasta, całej naszej małej ojczyzny. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy – powiedział ks. prał. Jerzy Karbownik podczas spotkania komitetu organizującego uroczystość nadania tytułu Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kam. Pierwsze robocze spotkanie odbyło się we wtorek, a byli na nim przedstawiciele władz, duchowieństwa, mediów, nauczycieli, zakładów pracy i służb mundurowych. Uroczystości odbędą się od 25 do 27 października br.

2014

W niedzielę 13 lipca Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej gościło członków wspólnoty chrześcijan „Nowe życie”. Pochodząca z Nazaretu grupa przyjechała do Kałkowa na zaproszenie ks. Zbigniewa Staniosa (kustosza sanktuarium) oraz br. Pawła Boliboka ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego. Wizyta miała charakter ewangelizacyjno-ekumeniczny, gdyż członkami wspólnoty są chrześcijanie różnych kościołów i obrządków.

2014

Grupa dzieci z parafii w Białej Cerkwi (diecezja kijowsko-żytomierska) na Ukrainie wypoczywała w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowy „EREMY” w Kałkowie-Godowie. Wraz z szesnaściorgiem dzieci przyjechał ks. Enrique Lopez, s. Faustyna Kowalska (Benedyktynka Misjonarka) i Szymon Moczulski (alumn seminarium Redemtoris Mater). W Białej Cerkwi duszpasterzują księża pochodzący z diecezji radomskiej: ks. Jarosław Palka i ks. Krzysztof Wilk.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2014 Diecezja Radomska.