Środa XX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Bernarda

Miej serce i patrzaj w serce!
WAŻNE:

2014

Od ośmiu lat w wigilię Uroczystości Przemienienia Pańskiego mury sanktuarium w Wielkiej Woli – Paradyżu rozbrzmiewają muzyką. Tym razem w barokowej  świątyni wystąpili organista Bogdan Stępień, sopranistka Jadwiga Bochniak oraz kwartet „The Gdansk Philharmonic Brass”. Muzycy zaprezentowali utwory zarówno klasyki organowej takich kompozytorów jak Bach, Haendel czy Boëllmann, jak również aranżacje na kwartet dęty utworów Bizeta, Mozarta czy współczesnej muzyki filmowej (E. Morikone). Koncert poprzedziły Nieszpory, którym przewodniczył abp Zygmunt Zimowski. Obecny był również bp Henryk Tomasik.

2014

W niedzielę, 3 sierpnia 2014 r. w Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Odrowążku odbył się III Festyn Rodzinny. Imprezę zorganizowano w ramach Projektu: „MUZYKA sposobem na twórczy i aktywny styl życia”.

2014

- Spotykamy się w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na Eucharystii prosząc o trzeźwość dla naszego narodu. Na progu sierpnia, który jest miesiącem abstynencji. A przeżywamy go pod hasłem „Kochająca matka zawsze trzeźwa”. Prośmy o łaskę trzeźwości dla całych rodzin, dla całego naszego narodu – powiedział ks. Mirosław Kszczot, duszpasterz środowisk trzeźwościowych na początek spotkania „Żyjemy bez alkoholu”.

2014

Dzień Wspólnoty dla II turnusu rekolekcji oazowych odbył się pod koniec lipca w skarżyskim sanktuarium. W dzień poświęcony Duchowi Świętemu oazowicze spotkali się z biskupem Henrykiem Tomasikiem, a wielu z nich podpisało deklarację Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

2014

„W związku z zaplanowanym przejściem grup pielgrzymów na Jasną Górę, w dniach 5 i 6 sierpnia 2014 roku (wtorek i środa) mogą występować utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej na ulicach Radomia, szczególnie w rejonie Borek oraz Jeżowej Woli.” – podaje radomski MZDiK oraz portal www.pielgrzymkaradomska.pl.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2014 Diecezja Radomska.