Poniedziałek XVII tygodnia okresu zwykłego

Praca jest modlitwą ciała. bł. Jakub Alberione
WAŻNE:

2014

Już tylko tydzień został do rozpoczęcia tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Z Diecezji Radomskiej pątnicy wyruszą po raz 36. Hasło, które w tym roku będzie im przyświecać brzmi „Nie wstydzę się Ewangelii”. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymiej drogi będzie sprawowana przy radomskim seminarium 6 sierpnia o 9.30.

2014

20 lipca grupa ok. 150 osób przeszła ulicami Pionek manifestując obronę wolnej niedzieli i świętości tego dnia. Marsz zorganizował Miejski Odział Stowarzyszenia "Odnowić Oblicze Ziemi" w Pionkach. Uczestniczyli w nim też członkowie Akcji Katolickiej z parafialnych oddziałów w Pionkach i Radomiu.

2014

W sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbył się Dzień Wspólnoty uczestników I turnusu rekolekcji oazowych. Na spotkanie przyjechało ponad 600 uczestników wraz z animatorami i moderatorami z Dąbrówki, Sandomierza, Dębna, Kałkowa, Zarzęcina, Pionek i Skarżyska. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik, a poprzedziła ją prezentacja poszczególnych grup. Na zakończenie spotkania była „godzina świadectwa” i agapa. Hasło tegorocznych rekolekcji to "Radość Ewangelii"

2014

Księża obchodzący w tym roku 50. rocznicę święceń kapłańskich spotkali się w radomskim seminarium. Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Polak z archidiecezji warszawskiej, który prowadził rekolekcje kapłańskie.

2014

– Ogłoszenie naszego sanktuarium bazyliką mniejszą będzie to święto całego miasta, całej naszej małej ojczyzny. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy – powiedział ks. prał. Jerzy Karbownik podczas spotkania komitetu organizującego uroczystość nadania tytułu Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kam. Pierwsze robocze spotkanie odbyło się we wtorek, a byli na nim przedstawiciele władz, duchowieństwa, mediów, nauczycieli, zakładów pracy i służb mundurowych. Uroczystości odbędą się od 25 do 27 października br.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język

© 2014 Diecezja Radomska.