Formularz mszalny o św. Janie Pawle II PDF Drukuj Email

ŚW. JANA PAWŁA II, PAPIEŻA

Wspomnienie obowiązkowe

Karol Józef Wojtyła, urodził się w 1920 r. w Wadowicach. Wyświęcony na prezbitera w Krakowie kontynuował studia teologiczne w Rzymie. Po powrocie do kraju pełnił różne obowiązki duszpasterskie i akademickie. Mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, w roku 1964 został jej arcybiskupem metropolitą. Uczestniczył w pracach Soboru Watykańskiego II. 16 października 1978 wybrany na papieża, przyjął imię Jana Pawła II. Jako gorliwy pasterz otaczał szczególną troską, przede wszystkim, rodziny, młodzież i ludzi chorych. Odbył liczne podróże apostolskie do najdalszych zakątków świata. Szczególnym owocem jego spuścizny duchowej są, m. in.: bogate magisterium, promulgacja Katechizmu Kościoła Katolickiego, Kodeksu Prawa Kanonicznego Kościoła łacińskiego i Kościołów wschodnich. Zmarł w Rzymie, 2 kwietnia 2005 r., w wigilię II Niedzieli Wielkanocnej, czyli Miłosierdzia Bożego.

[Propozycja czytań mszalnych]

[Liturgia Godzin]

ANTYFONA NA WEJŚCIE

Bóg wybrał go na arcykapłana, * otworzył dla niego swój skarbiec * i obdarzył go wszelkimi dobrami. (O.W. Alleluja.)

KOLEKTA

Boże, bogaty w miłosierdzie, z Twojej woli święty Jan Paweł II, papież, kierował całym Kościołem, spraw, prosimy, * abyśmy dzięki jego nauczaniu z ufnością otworzyli nasze serca na działanie zbawczej łaski Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, oddając cześć Twoim świętym, składamy Ci Ofiarę uwielbienia i z ufnością Cię prosimy, * abyś nas zachował od zła teraz i w przyszłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.

ANTYFONA NA KOMUNIĘ

Dobry pasterz daje życie swoje za owce (O.W. Alleluja.)

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, niech Najświętszy Sakrament przez nas przyjęty rozpali w nas gorącą miłość, * która pobudziła świętego Jana Pawła II do wytężonej pracy dla Twojego Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego.

© 2014 Diecezja Radomska.