„Wakacje z uśmiechem” w Radomiu

Foto: FDNT

W tym roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oprócz spotkań dla stypendystów, organizuje „Wakacje z uśmiechem” dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Trzeci obóz z tego cyklu odbędzie się w Radomiu od 25 lipca do 1 sierpnia.

Fundacja przygotowała trzy tego typu wydarzenia. Pierwsze odbyło się na początku lipca w Domu rekolekcyjno-formacyjnym „Dobre Miejsce” w Warszawie, a drugie rozpoczęło się 15 lipca w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Ostatnie spotkanie w ramach „Wakacji z uśmiechem” zaplanowano na dni od 25 lipca do 1 sierpnia w Radomiu.

– Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert w muszli w parku T. Kościuszki w niedzielę 31 lipca o 17.00. Wystąpi zespół „Teraz TY”, który tworzą byłe stypendystki naszej fundacji. Wstęp wolny – mówi ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, kapłan naszej diecezji.

Uczestnicy obozu będą mieli zajęcia edukacyjne w Muzeum Wsi Radomskiej oraz na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. W czwartek 28 lipca zaplanowano „dzień sportu” na obiektach MOSiR. Odbędą się również wycieczki po Radomiu.

„Wakacje z uśmiechem” to bezpłatne 8-dniowe wyjazdy, organizowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dla młodych osób (w wielu od 12 do 18 lat) z Ukrainy, które uciekając przed wojną znalazły schronienie w Polsce. Dla ich uczestników przewidziane zostały liczne atrakcje – m.in.: zwiedzanie miasta i wycieczki terenowe, zajęcia edukacyjne z historii i kultury polskiej, zawody sportowe, zajęcia taneczne i integracyjne oraz warsztaty muzyczne.