Bp Piotr Gołębiowski

(1902 - 1980)

Ksiądz Biskup Piotr Gołębiowski urodził się 10 czerwca 1902 roku w Jedlińsku.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1924 r. z rąk bpa Pawła Kubickiego. W 1957 r. - decyzją papieża Piusa XII - został biskupem pomocniczym diecezji sandomierskiej. W latach 1967-1980 samodzielnie kierował diecezją sandomierską najpierw jako Wikariusz Kapitulny, później zaś jako Administrator Apostolski. Zmarł w niedzielę 2 listopada 1980 roku ok. godz. 8.00 podczas Mszy Świętej celebrowanej w Kaplicy Sióstr Służek N.M.P. Niepokalanej w Nałęczowie.

Obecnie diecezja radomska prowadzi Jego proces beatyfikacyjny.

Filtr tytułów     Wyświetl:
# Tytuł artykułu Odsłony