Noworoczne spotkanie Akcji Katolickiej PDF Drukuj Email

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu spotkali się członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Podsumowano miniony rok, a także przedstawiono nowe zadania na nowy rok. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy, kolędowania i życzeń składanych podczas łamania się opłatkiem.

Mszy św. w seminaryjnej kaplicy przewodniczył i homilię wygłosił bp Henryk Tomasik. Ordynariusz złożył również życzenia noworoczne członkom AK oraz wręczył nominację ks. Adamowi Głuszkowi na parafialnego asystenta AK w Gowarczowie. Legitymację członkowską z rąk ordynariusza odebrała również Maria Zagnańska z Rusinowa.

Tradycją tych spotkań jest dzielenie się opłatkiem. To również czas na integrację i rozmowę przy wspólnym posiłku.

Podczas spotkania AK można było również usłyszeć chór „Adoramus” z parafii pw. św. Stefana w Radomiu. Chórzyści z Glinic uświetnili śpiewem liturgię Mszy św., a na zakończenie spotkania wystąpili w krótkim noworocznym koncercie. Zaśpiewali m.in. staropolskie kolędy, ale również utwory o Bożym Miłosierdziu z repertuaru zespołu „Lumen”.

Jakie zadania czekają Akcję Katolicką w 2016 roku odpowiada Jerzy Skórkiewicz, prezes AKDR: – W tym roku będziemy kontynuować to, co robimy od kilku lat, m.in. organizowanie Tygodnia Społecznego, regaty żeglarskie, Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Chcemy też włączyć się w obchodzone w tym roku jubileusze: 1050. rocznicę chrztu Polski, 25. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Radomiu i 40. rocznicę radomskich wydarzeń. Już angażujemy się w przygotowania do ŚDM w Krakowie. Na razie nasi członkowie deklarują w swoich parafiach chęć przyjęcia pielgrzymów pod swój dach – powiedział J. Skórkiewicz.