Informacje dotyczące pogrzebu Abp. Zimowskiego PDF Drukuj Email

- Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę za śp. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. - czytamy w Komunikacie Biskupa Henryka Tomasika, a którym zapowiada przebieg uroczystości pogrzebowych śp. Abp. Zygmunta Zimowskiego. Żałobny nastrój w parafiach naszej diecezji podkreślą biało-żółte flagi z kirem i dzwony, które zabrzmią we wtorek o godz. 11.00.

Program uroczystości pogrzebowych:

Poniedziałek, 18 lipca 2016 roku.

18.30 – Wprowadzenie Ciała Księdza Arcybiskupa do katedry radomskiej.

19.00 – Msza Święta. Diecezjalne pożegnanie.

Wtorek, 19 lipca 2016 roku.

10.00 – Czuwanie modlitewne

11.00 – Katedra Radomska. Msza Święta pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Watykanu, Konferencji Episkopatu Polski i licznych gości.

Po Mszy Świętej nastąpi złożenie Ciała Księdza Arcybiskupa pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej (w katedrze).

* * *

Szczegółowe informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych - Informacje w związku z pogrzebem...

* * *

TVP 1, TV Dami oraz Radio PLUS Radom będą transmitować Mszę św. pogrzebową z katedry (wtorek, godz. 11.00)