Nominacja dla ks. prał. Jerzego Karbownika PDF Drukuj Email

Ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, został konsultorem Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski.

Powołanie Komisji Maryjnej KEP dokonało się w roku maryjnych rocznic: 300. Rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu Czarnej Madonny, 100. Rocznicy objawień fatimskich i 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie. Biskupi zebrani na marcowym posiedzeniu KEP w Warszawie – prócz powołania nowej komisji – wybrali również jej przewodniczącego, członków i konsultorów. Przewodniczącym został abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, a wśród konsultorów znalazł się ks. prał. Jerzy Karbownik.

Nowa komisja KEP zajmować się będzie kultem maryjnym w Polsce i będzie koordynować działalność mariologiczną różnych środowisk teologicznych.

Więcej: ks. Z. Niemirski, Kustosz doradzi arcybiskupowi na stronie www.radom.gosc.pl

xsp / www.diecezja.radom.pl