Liturgia w obrządku wschodnim w Radomiu i Kozienicach PDF Drukuj Email

W dwóch kościołach Diecezji Radomskiej będzie sprawowana liturgia w rycie wschodnim dla wiernych Kościoła Greckokatolickiego. W specjalnym komunikacie informują o tym Bp Henryk Tomasik, Ordynariusz Diecezji Radomskiej, oraz Bp Włodzimierz Juszczak, Ordynariusz Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego.

Msza Święta w języku ukraińskim dla wiernych wschodniego obrządku będzie sprawowana od niedzieli, 14 maja 2017 roku, o godzinie 10.00, w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przy Bazylice Św. Kazimierza w Radomiu (ul. Główna 16).

Druga Msza św. będzie sprawowana w kościele św. Józefa w Kozienicach, ul. Konstytucji 3 Maja 37, o godz. 14.00.

Kościół Greckokatolicki jest kościołem katolickim i utrzymuje jedność z Ojcem Świętem. W Kościele tym sprawuje się liturgię według wschodniej tradycji.

Treść Komunikatu: Bp H. Tomasik. Komunikat dla wiernych Kościoła Greckokatolickiego

xsp / www.diecezja.radom.pl

Zdjęcie: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość