KOŃSKIE - Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela

Niedziela i Święta: 08:00 , 09:45 , 11:00 , 12:15 , 16:00 ,
Święta zniesione: 08:00 , 09:45 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:00 , 17:00 ,

Rys historyczny: Kaplicę drewnianą pw. Chrystusa Odkupiciela zbudowano w 1984 r. staraniem ks. Tadeusza Kowalczyka i ks. Jana Rudniewskiego. Parafia erygowana została 1 lip­ca 1984 r. z wydzielonego terenu par. św. Mikołaja w Końskich. Kościół według projektu arch. Tadeusza Borsy i konstr. Zbigniewa Glejcha zbudowano w latach 1986-1995 staraniem ks. Ta­deusza Kowalczyka. Poświęcenia w stanie surowym dokonał bp Edward Materski w pierwszą niedzielę października 1995 r., a całość poświęcił 22 września 1996 r. bp Adam Odzimek. Ko­ściół jest trójnawowy, murowany z cegły czerwonej.

Do parafii należą: Końskie - ulice: Gimnazjalna, Kazanowska, Kielecka (część), Kołłątaja, Konopnickiej, Kopernika, Krakowska (część), 3 Maja (część), Mic­kiewicza, Niepodległości, PCK, Piłsudskiego (część), Polna (część), Pułaskiego, Spacerowa, Stoińskiego, Zachodnia, Żeromskiego oraz miejscowości: Gracuch, Jeżów, Nałęczów, Proćwin.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109