KOŃSKIE - Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy

Niedziela i Święta: 09:00 , 10:45 , 12:00 , 17:00(lipiec, sirpień 20.00),
Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 17:00 ,

Rys historyczny: Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy została erygowana l grud­nia 1989 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii św. Mikołaja. Tymcza­sową kaplicę zestawiono w 1994 r. staraniem ks. Tomasza Janickiego. Poświęcił ją bp Edward Materski 4 września 1994 r. Kościół jest w budowie.

Do parafii należą: Niebo, Piekło, Stadnicka Wola (nr 1, 60), Końskie: ul. - Akacjowa, Grzybowa, Jagodowa, Jarzębinowa, Jodłowa, Jesionowa, Kielecka (od nr 6), Klonowa, Kwiatowa, Leśna, Malinowa, Olimpijska, Piłkarska, Południowa (od nr 48), Robotnicza (od nr 18), Różana, Sosnowa, So­wia, Startowa, Wilcza, Wioślarska, Wiśniowa, Wrzosowa, Żużlowa.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109