NIEŚWIŃ - Parafia pw. św. Barbary

Niedziela i Święta: 09:10 , 11:45 , 18:00(16.00 zima),
Święta zniesione: 09:10 , 18:00(16.00 zima),
Dni powszednie: 18:00(16.00 zima),

Rys historyczny: Msze Święte niedzielne i świąteczne sprawowano w Nieświniu w prowi­zorycznym pomieszczeniu od 1947 r. Posługę sprawowali tam księża z Końskich. Kaplica tym­czasowa zbudowana została w latach siedemdziesiątych XX w. staraniem ks. Tadeusza Lutkow-skiego, a przy niej zamieszkał od 1972 r. ks. Czesław Kołtunowicz. Parafię erygował w 1983 r. bp Edward Materski. Kościół pw. św. Barbary, według projektu arch. Giurgiewicza z aneksem Czesława Szumilasa, budowany był w latach 1984-1985 staraniem ks. Franciszka Jakubiaka. Fundamenty poświęcił 22 lipca 1984 r. bp Stanisław Sygnet, a stan surowy kościoła - 4 grudnia 1985 r. bp Adam Odzimek. Jest to świątynia wzniesiona z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Baczyna, Chełb, Drutarnia, Fidor, Nieświń, Paruchy, Stara Kuźnica.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109