GÓZD - Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Niedziela i Święta: 07:30 , 09:00 , 12:00 , 15:30 ,
Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:30 , 17:00 ,

Rys historyczny: Parafia erygowana została 1 września 1989 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonych wiosek parafii Kuczki. Kościół pw. Miłosierdzia Bożego zbudowany został w latach 1984-1991 staraniem ks. Czesława Jeromina i ks. Zbigniewa Skorży, według projektu arch. Wojcie­cha Chmielewskiego, Piotra Sikory i konstr. Jana Chmielewskiego. Poświęcenia dokonał bp. Edward Materski 22 września 1991 r. Kościół jest murowany z cegły czerwonej w stylu nowoczesnym.

Do parafii należą: Adamów, Budy Niemianowskie, Cebulówka, Czarny Lasek, Gózd, Karszówka, Lipiny I, Lipiny II.

© 2014 Diecezja Radomska.